Коропецька громада

Тернопільська область, Чортківський район

Історична довідка

Селище  Коропець має населення 4900 мешканців. Перша писемна згадка датована 1421 роком . Площа 5747га.

Найближчі міста: Тлумач (21.5км), Бучач (25.8км), Підгайці (33.7км). Найближчий історично-культурний центр місто Тлумач на відстані 21.5 км і село Зарваниця(35.2 км).

Найближчі аеропорти: IFO - Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ (52.5 км) іCWC - Міжнародний аеропорт Чернівці (110.3 км)

Тип населенного пункту:

Селище

Область:

Тернопільська область

Обласний центр:

Тернопіль

Районний центр:

Чортків

Населення:

4900

Площа (га):

5747

Поштовий код:

48370

Телефонний код:

+380 3555

Коропець

Коропець, Тернопільська область. Вид на селище згори.Фото Клименко Сергія

Коропець. Вид на селище згори.

 – селище у  Тернопільській області.

Перша письмова згадка про Коропець пов’язана із закладенням парафіяльного костелу польським королем В.Ягеллончиком  1421 року. В 1453 році будучи у власності М.Бучицького Коропець отримав   Магдебурзьке право і набув статусу повітового центру. У документах 1664 року Коропець згадується,як село.     На початку XIX століття його власниками були представники родини Мисловських. Вони заклали в центрі Коропця мальовничий парк, посеред якого збудували палац. Він разом з містечком був 1883 року проданий маршалкові Галицького сейму Станіславу Бадені. На подвір'ї старого палацу той розпочав будівництво нового, яке закінчив у 1906 році.      

Коропець, Тернопільська область. Палац графа Бадені, 1883 рік.Фото Клименко Сергія

Коропець.Палац графа Бадені, 1883 рік.

Палац було зведено у стилі віденського ренесансу. Фасад будинку оздоблений трьома ризалітами та портиками. Середній портик має чотири колони іонійського ордеру та трикутний фронтон. Посередині портик розділяє балкон з балюстрадою. Середня частина палацу на першому поверсі була декорована фресками. Бокові портики мають по дві спарені тосканські колони. Фронтон оздоблений декоративним рельєфом. Стіни палацу оздоблені розкішною ліпниною.

У центральній частині палацу був вестибюль, а з боку саду - великий зал для балів. З трьох боків вестибюль оточувала галерея, від якої спускалися дубові парадні сходи. В залі був камін з чорного мармуру. Над центральними дверима - оркестровий балкон. Верхня частина стін була вкрита трьома рядами портретів польських королів. Це були копії Марцелія Машковського за творами Яна Матейка. На першому поверсі, зліва від вестибюлю, містився великий салон. Праву сторону фасаду займали житлові приміщення. Зліва від королівського залу знаходилась їдальня, а за нею - бібліотека. У бальній залі стояв мармуровий стіл з різьбою в стилі Людовіка XVI. Будівля зазнала суттєвих руйнувань у 1914-1920 роках. З 1940 по 1959 рік Коропець мав статус районного центру. З 1984 року надано статус селища міського типу,який зберігся і досі.На сьогодні це один з найбільших населених пунктів Монастириського району Тернопільської області.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь